Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Завідувач кафедри екології та зоології
Доктор біологічних наук, професор

Лукашов Дмитро Володимирович

Контактний телефон: 521-32-07
e-mail: ecologyknu@gmail.com , ecology@univ.kiev.ua
Наукові інтереси: вплив екологічних чинників на гідробіоценози прісних водойм; фауна прісноводних та наземних молюсків, розробка методів кількісної оцінки забруднення водних екосистем важкими металами та радіонуклідами.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: "Основи екології та охорона природи"; «Загальна екологія»; «Моніторинг довкілля», «Техноекологія»
Дисципліни вільного вибору студента: "Експериментальні методи в екологї".

Закінчив кафедру зоології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 2000 року асистент кафедри зоології, з 2004 року – доцент. З 2002 по 2010 рр. працював у деканаті біологічного факультету на посаді заступника декана, з 2010 р. – заступника директора ННЦ "Інститут біології".

З 2011 р. завідувач кафедри екології та охорони навколишнього середовища, яку у 2017 р. об’єднано з кафедрою зоології.

Кандидатська дисертація: «Роль двостулкових молюсків у міграції радіонуклідів в екосистемі водойми-охолоджувачі Чорнобильської АЕС» за спеціальністю 03.00.01 – радіобіологія виконана під керівництвом проф. Войцицького В.М. Докторська дисертація: «Екологічне нормування забруднення важкими металами прісноводних екосистем України з використанням організмів – акумуляторів» за спеціальністю 03.00.16 – екологія під керівництвом академіка НАН України, проф. Радченка В.Г.

Викладацька робота
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: "Основи екології та охорона природи" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія"); «Загальна екологія»; «Моніторинг довкілля», «Техноекологія» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Екологія" за програмою підготовки "Екологія").
Дисципліни вільного вибору студента: "Експериментальні методи в екологї" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Екологія" за програмою підготовки "Екологія").

Заступник голови Науково-методичної комісії 7 з біології, природничих наук та математики сектору вищої освіти Міністерства освіти і науки України, член підкомісії зі спеціальності 101 «Екологія».
Член секції Наукової ради Міністерства освіти і науки України за фаховим напрямом № 9 «Охорона навколишнього середовища»
Заступник голови спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24, член спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05.
Голова журі ІІІ етапу конкурсу-захисту Малої академії наук учнівської молоді, відділення екології та аграрних наук, секція – охорона довкілля та раціональне природокористування (2010-2017 рр.).
Заступник відповідального редактора наукового журналу «Заповідна справа».

Публікації: автор 147 наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:
1. Балан П.Г., Векслярський Р.З., Вервес Ю.Г., Войціцький В.М., Ірклієнко С.П., Лукашов Д.В., Орлов О.О. Модельні групи безхребетних тварин як індикатори радіоактивного забруднення екосистем. К.: Український фітосоціологічний центр, 2002. – 204 с.
2. Лукашов Д.В. Безпека життєдіяльності. Курс лекцій для студентів біологічних факультетів. – К.: Фітосоціоцентр, 2004. – 142 с.
3. Лукашов Д.В., Балан П.Г. Загальна зоологія. Безхребетні тварини. Курс лекцій для студентів заочної форми навчання біологічних факультетів. – К.: Фітосоціоцентр, 2006. – 220 с.
4. Балашов І.О., Лукашов Д.В., Сверлова Н.В. Наземні молюски Середнього Придніпров‘я. – К.: Фітосоціоцентр, 2007. – 132 с.
5. Лукашов Д.В. Еколого-економічні основи природокористування: навчальний посібник / Т.А. Сафранов, О.Р. Губанова, Д.В. Лукашов. - Львів: "Новий світ-2000", 2013 - 350 с.
6. Методика проведення науково-дослідницької роботи із старшокласниками (еколого-натуралістичний напрям) // Мокрієнко В. А. Жемойда В. Л., Гарбар, Л. А., Мельник, В. В., Сидоренко, І. В., Герасимова, О. В., Лукашов Д.В. / Заг. ред. В.В. Вербицького – Київ, НЕНЦ, 2013 – 149 с.
7. Lukashev D.V. Assessment of polymetalic pollution of the Dnieper River by the method of calculation of the background content of heavy metals in Dreissena bugensis // Hydrobiol. J. – 2008. – Vol. 44, № 2. – P. 60-75.
8. Lukashev D.V. Distribution of the Heavy Metals in Organs of the Mollusk Anodonta anatina under Inflow of the Polluted Waste // Hydrobiol. J. – 2010. – Vol. 46, № 1. – P.90-100.
9. Zadyra, S.V. Lukashov D.V.Seasonal dynamics of products of lipid peroxidation in liver homogenate of bank vole (Myodes glareolus) under conditions of environmental pollution by heavy metals // Український біохімічний журнал. – 2013. – Т. 85, № 5. – С. 162-168.
10. Lukashev D. V. Accumulation of Heavy Metals by Pond Snail Lymnaea stagnalis as Index of Pollution of Small Water Bodies // Hydrobiological J. – 2015. – Vol. 51. – P. 67-73.