АНОТАЦІЇ ДИСЦИПЛІН ДЛЯ БАКАЛАВРІВ

ЕКОЛОГІЯ РОСЛИН

2 семестр

Дисципліну читає: Абдулоєва Оксана Сафараліївна кандидат біологічних наук

Навчальна дисципліна «Екологія рослин» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» галузі знань 0401 «Природничі науки» з напряму підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Дана дисципліна є дисципліною за вибором циклу фундаментальної, природничо-наукової та загальноекономічної підготовки. Викладається у II семестрі 1-го курсу денної форми навчання в обсязі – 150 год. (5 кредитів ECTS) зокрема: лекції – 30 год., практичні – 30 год., семінарські заняття – нема, лабораторні – нема, самостійна робота – 86 год., консультації – 4 год. У курсі передбачено 3 змістових модулі та 3 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна іспитом.
Мета дисципліни – сформувати загальні знання та вміння про взаємозв’язки між рослинними організмами та середовищем існування, взаємозв’язки між рослинними організмами як основу функціонування усіх екосистем Землі, а також про напрямки і цілі екологічних досліджень. Завданнями дисципліни є сформувати поняття про провідні екологічні фактори життєдіяльності та розвитку рослин і їхні закономірно складені комплекси, а саме: різноманітність факторів, кількісні характеристики, характер динаміки, фізіологічну дію та зумовлені ними морфолого-анатомічні і фізіологічні пристосування у рослин, ознайомити з простими методами оцінки екологічних режимів місцезростань рослин, сформувати поняття про екологічні групи рослин, екологічну амплітуду рослин та методи її визначення, ознайомити з різноманітністю рослин залежно від їх екологічних амплітуд, ознайомити з головними методами екології рослин, а також методом фітоіндикації для визначення лісорослинних і лукорослинних умов, головних показників грунтових та гідрологічних умов, стану довкілля та рівня його техногенного забруднення, із сучасними напрямками екологічних досліджень, показати їх фундаментально-наукове і прикладне значення, галузі застосування та можливості для майбутньої професійної орієнтації.

Оцініть дисципліну  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

УРБОЕКОЛОГІЯ

2 семестр

Дисципліну читає: Карлащук Сергій Васильович кандидат сільсько-господарських наук

Навчальна дисципліна «Урбоекологія» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» галузі знань 0401 «Природничі науки», спеціальності 040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» за програмою підготовки «Екологія». Дана дисципліна є дисципліною спеціалізації циклу професійної та практичної підготовки. Викладається у ІІ семестрі для бакалаврів 4 – го року денної форми навчання обсягом – 162 год. (4,5 кредитів ECTS), зокрема: лекції – 30 год., практичні – 30 год., самостійна робота – 102 год, консультації – 2 год. У курсі передбачено 2 змістовні модулі та 2 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна іспитом.
Мета дисципліни - забезпечити загально – природничими, географічними та біологічними відомостями стосовно урбаністичних систем, сформувати знання та вміння, необхідні для вирішення різноманітних екологічних проблем, які є наслідками урбанізації або пов’язані із урбаністичними системами. Завданнями дисципліни є визначення міста, урбанізації, міського та урбанізованого довкілля, урбогеосоціосистеми, розгляд історії формування та розвитку міст, просторовий та функціональний аналіз урбаністичних систем, класифікація природних та антропогенних ландшафтів, аналіз ландшафтної структури міських систем, аналіз адаптації організмів до умов урбанізованого довкілля, типологія урбанізованих біотопів, аналіз флоро – та фауногенезу на урбанізованих теренах, аналіз взаємодії біотичних, технічних та соціальних компонентів урбогеосоціосистеми, оптимізація урбанізованого довкілля з метою збалансованого розвитку урбосоціогеосистем. Предметом вивчення навчальної дисципліни «Урбоекологія» є екологічні закономірності функціонування урбоекосистем, соціально-екологічна система міста, екологічна інфрастурктура міста, проблеми стійкості міського середовища життя.

Файли для завантаження
Access this URL (Завантажити Навчальну програму. Формат .pdf)Завантажити Навчальну програму. Формат .pdf149 kB408 завантажено

Оцініть дисципліну  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1