Grafik zymovoy sesii 2017-2018

2 семестр

Дисципліни читають:
Лукашов Дмитро Володимирович
доктор біологічних наук, доцент, завідувач кафедри екологiї та охорони навколишнього середовища
Проценко Юрій Валерйович кандидат біологічних наук, асистент

Навчальна дисципліна «Методологія та організація наукових досліджень» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» галузі знань 0401 «Природничі науки» з напряму підготовки 040106 «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування». Дана дисципліна входить до циклу дисциплін вільного вибору студента. Викладається у II семестрі 3-го курсу денної форми навчання обсягом 72 год. (2,0 кредити ECTS), зокрема: лекції – 32 год., практичні – нема, семінарські заняття – нема, лабораторні – нема, самостійна робота – 50 год. У курсі передбачено 2 змістових модулі та 2 модульні контрольні роботи. Завершується дисципліна заліком.
Мета дисципліни – ознайомити студентів з принципами організації сучасних наукових досліджень, їх видами та напрямами; механізмами і принципами грантового фінансування, методами планування і проведення наукових досліджень, первинного обробітку даних та основами статистичного аналізу, формами представлення отриманих результатів. Завдання дисципліни полягають у формуванні уявлення про сучасні тенденції та напрямки фундаментально-наукових та прикладних досліджень у екології, ознайомлення з базовими правилами планування та проведення наукового дослідження, отриманні знань щодо первинних методів обробки даних та статистичного аналізу, етапів написання статті, оформлення матеріалів для виступу на науковій конференції.

Оцініть дисципліну  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.50 [1 Голос]

ОСНОВИ ЕКОЛОГІЧНОЇ ТОКСИКОЛОГІЇ

2 семестр

Дисципліну читає: Гандзюра Володимир Петрович доктор біологічних наук, професор

Дисципліна “Основи екологічної токсикології” є дисципліною циклу самостійного вибору студента підготовки фахівців кваліфікаційного рівня бакалавр за напрямом “екологія”, що читається в 8 семестрі обсягом 3 кредитів (за Європейською Кредитно-Трансферною Системою ЕСТS), а саме 108 год., з яких 60 година аудиторних занять (30 години – лекції та 30 годин – лабораторні) і 48 годин самостійної роботи. Підсумовується заліком.
Останніми десятиліттями істотно зросло значення екотоксикології. Тотальне забруднення біосфери спричинює катастрофічні наслідки. Забруднення довкілля токсикантами різної природи впливає практично на всі біологічні і екологічні процеси в екосистемах, призводить до деградаційних змін екосистем. Це ставить під загрозу не лише природні комплекси, а й саму можливість виживання людства. Вирішення проблем, пов’язаних із забрудненням токсичними речовинами довкілля, є головним завданням екотоксикології. Головна мета даного курсу – вивчення процесів надходження токсикантів в екосистеми, накопичення їх живими і неживими компонентами, перерезподіл, трансформація і детоксикація на різних рівнях живої і неживої природи, що здійснюється в рамках даної екосистеми, та знаходження шляхів мінімізації негативного їх впливу на живі організми і екосистему в цілому. Завдання дисципліни полягають у формуванні мотивації до проведення системних досліджень з проблем екотоксикології, ознайомленні з методами екотоксикологічних досліджень.

Оцініть дисципліну  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Файли для завантаження
Access this URL (Завантажити Навчальну програму. Формат .pdf)Завантажити Навчальну програму. Формат .pdf233 kB390 завантажено