Кандидат біологічних наук, асистент

Артеменко Олександр Юрійович Александр Юрьевич

Контактний телефон: 521-33-25
e-mail: artemenko_alex@ukr.net
Наукові інтереси: вивчення змін концентрації іонів кальцію у нормі та при патології методами флуоресцентної спектроскопії.
Викладає:
Обов'язкову навчальну дисципліну: "Сучасні інформаційні технології в біології".
Дисципліни вільного вибору студента: "Основи флуоресцентної спектроскопії", "Метаболоміка", "Спектроскопічні методи в біології", "Лабораторний практикум з біофізики".

Закінчив біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. Працює асистентом кафедри біофізики та медичної інформатики ННЦ "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кандидатська дисертація: «Вплив пероксиду водню на концентрацію кальцію в тимоцитах щура» виконана під керівництвом проф. Зими В. Л.

Викладацька робота.

Викладає:

Обов'язкову навчальну дисципліну: "Сучасні інформаційні технології в біології"  (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія")

Дисципліни вільного вибору студента: : "Основи флуоресцентної спектроскопії", "Метаболоміка", "Спектроскопічні методи в біології", "Лабораторний практикум з біофізики" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація біофізика та медична інформатика).

Публікації: автор близько 30 наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:

1. Зима В. Л., Омельянюк А. М., Філенко А. М., Артеменко О. Ю. Двохвильвий флуоресцентний метод реєстрації кальцієвих сигналів в клітинах // Фізика живого, 2005 т. 13. №1. ст. 91-96

2. Артеменко О. Ю., Зима В. Л. Дослідження кальцієвого транспорту в тимоцитах // Фізика живого, 2004 т. 12. №2. ст. 101-106

3. Семенов Ю. В., Артеменко О. Ю., Зима В. Л., Ганчурін В. В. Флуоресцентний аналіз мітохондріального кальцієвого транспорту в тимоцитах // Фізика живого, 2003 т. 11. №2. ст. 22-28

4. Цейслер Ю. В., Мартынюк В. С., Артеменко А. Ю., Мирошниченко Н. С. Влияние магнитного поля разных частот на собственную флуоресценцию сывороточного альбумина // Фізика живого, 2009 т. 17. №1. ст. 94-97

5. Дробінська О. В., Кравченко О.О., Ковальова В. А., Артеменко О. Ю., Остапченко Л. І. Фосфоліпідний склад плазматичних мембран і активність фосфоліпази С  в епітеліоцитах товстої кишки щурів при колітасоційованому канцерогенезі // Укр. біохім. журн., 2009 т. 81. №6. ст. 77-84