Старший науковий співробітник НДЛ «Фізико-хімічної біології»
ННЦ «Інститут біології та медицини»,
старший науковий співробітник

доктор біологічних наук

Нурищенко Наталія Євгенівна

Контактний телефон: 044 5262139
e-mail: nnurish@univ.kiev.ua
Наукові інтереси: вивчення механізмів розвитку патологічних станів, можливості їх корекції за допомогою хімічних, фізичних факторів.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: «Біофізика», «Методологія організації та проведення наукових досліджень в біології з основами інтелектуальної власності», «Радіобіологія»
Дисципліни вільного вибору студента: «Механізми міжклітинних комунікацій», «Біофізика патологічних станів»

Закінчила біологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. Кандидатська дисертація „Комплексоутворення адренергічних засобів з катіонами біометалів і біолігандами” (1986 р.), докторська дисертація „Молекулярні та біофізичні механізми дії ультразвуку при експериментальному запаленні і хронічному тонзиліті” (2005).В 2003-2004 роках проходила стажування в лобораторії клітинної біології Патрського Університету (Греція).
Викладацька робота.
Викладає:
Обов'язкові навчальні дисципліни: "Біофізика" (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія"), «Радіобіологія» (освітній рівень "Бакалавр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія"),«Методологія організації та проведення наукових досліджень в біології з основами інтелектуальної власності» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія").
Дисципліни вільного вибору студента: «Механізми міжклітинних комунікацій», (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізації біофізика, біохімія, молекулярна біологія). «Біофізика патологічних станів» (освітній рівень "Магістр", спеціальність "Біологія" за програмою підготовки "Біологія", спеціалізація біофізика).
Член спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.38 ННЦ «Інститут біології та медицини».
Публікації: автор понад 150 наукових праць.
Основні публікації:
1.Zelenska K., Nurishchenko N., Beregova T., Shelyuk O., Tseysler Yu. Age-related deterioration of contractile activity of actomyosin complex in rat gastrointestinal smooth muscle // Japanese Journal of Applied Physics.- 2016.- V.55, 08NB01. P. 1-5. IF – 1,122.
2.Nurishchenko N.E. Effect of ultrasound on the interleukin content in blood of rats with experimental inflammation // Problems of Radiation Medicine and Radiobiology.- 2015.-. V 20. -P. 526–532.
3. Пилипенко С. В., Береговая Т. В., Цейслер Ю. В., Шелюк О. В., Собко В. М., Нурищенко Н. Е. Моторика толстой кишки в условиях длительного введения омепразола и ее коррекция мультипробиотиком //Биофармацевтический журнал. - 2014. - Т. 6, № 2. - С.37-40.
4. Цейслєр Ю. В., Подпалова О. М., Нурищенко Н. Є., Мартинюк В. С. АТPазна активність актоміозину скелетних м’язів та маркери ушкодження тканин у крові щурів в умовах тривалої хронічної алкоголізації // Український біохімічний журнал. – 2014.- Т. 86, № 5.- С. 56-64.
5. Andreichenko K., Shelyuk O.V. , Prylutska S.V., Nurishchenko N.E., Bogutska K.I., Prylutskyy Yu.I. , Ritter U., Scharff P. Effect of multi-walled iron-filled cardon nanjtuber on ATPase activity and superprecipitation of natural actomyosin // Mat.-wiss. U. Werkstoffech, 2013.- Vol. 44. - № 2-3. Р. 1-4.
6. Andreichenko K.S., Prylutska S.V., Medynska K.O., Bogutska K.I. , Nurishchenko N.E., Prylutskyy Yu.I., Ritter U., Scharff P. Effect of fullerene C60 on ATPase activity and superprecipitation of skeletal muscle actomyosin // Український біохімічний журнал, 2013. – Т. 85, № 2. – С. 20-26.
7. Безгин А.В., Вашека Т.В., Волков В.П., Зима И.Г., Карась А.Ф., Нурищенко Н.Є., Остапченко Л.І., Сокур Л.В., Янчук П.І. Актуальные аспекты внутренней медицины: коллективная научная монография, 2013. Новосибирск: СибАК, 112 с.
8. Andreichenko K.S., Prylutska S.V., Medynska K.O., Shelyuk O.V. ,Bogutska K.I. , Nurishchenko N.E., Prylutskyy Yu.I., Effect of fullerene C60 on ATPase activity and superprecipitation of rabbit skeletal muscle actomyosin // Biological Motility: Fundamental and Applied Science. – Pushchino: Foton-Vek – 2012. – P. 13-16