Grafik zymovoy sesii 2017-2018

Мірошниченко Микола Степанович

Контактний телефон: (044)522 05-27
e-mail: mirosh@bigmir.net
Сфера наукових інтересів: дослідження однієї з основних ознак живого – рухливості. Біофізика м’язів та молекулярна біофізика
Викладає:
Обов’язкові навчальні дисципліни: «Біофізика»
Дисципліни вільного вибору студента: "Механізми рухливості", "Фізичні та хімічні процеси в біологічних об’єктах", "Протеоміка", "Нуклеїнові кислоти", "Геноміка", «Лабораторний спецпрактикум з біофізики»

Закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка (1969). З 1969 року аспірант. З 1973 р. асистент, старший викладач, доцент кафедри біофізики. З 1991 р. професор кафедри біофізики, з 1995 р. по 2010 р.– завідувач кафедри біофізики. З 2010 р. професор кафедри біофізики.
Дослідження однієї з основних ознак живого – рухливості (біофізика м’язів та молекулярна біофізика). Вивчення скорочення - розслаблення м’язів та вплив на ці процеси різних факторів (частота стимуляції, солі металів, фізіологічно активні речовини). Запропонував нову концепцію механізму м’язового скорочення та концепцію регуляції скорочення – розслаблення м’язів. Проведені тензометричні дослідження динаміки скорочення поодиноких волокон скелетного м'язу залежно від дії різних факторів.
Член редколегій міжнародних журналів “Biocybernetics and Biomedical Engineering”, “Physics of the Alive”, Studia Biologica, Вченої ради міжнародного центру з біомедичної інженерії (м. Варшава). Голова спецради по захисту докторських дисертацій. Президент Українського біофізичного товариства (2002 – 2011 рр.). З 2011 року почесний Президент Українського біофізичного товариства.
Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, Почесною грамотою Верховної Ради України, двома медалями, лауреат нагороди Ярослава Мудрого АН ВШ України
Публікації: автор близько 200 наукових та навчально-методичних праць.

Основні праці:
1. Новая гипотеза механизма мышечного сокращения. ДАН СССР 1982, т. 265, № 3, с. 735-736. Молекулярная организация сократительного аппарата и механика мышечного сокращения. Усп. физиол. наук, 1990, Т.21. № 3, С.3-18.
2. Structure of myosin filament and mechanics of the muscle contraction. Physics of the alive, 1997, V.5, N 1, p.60-66.
3. Packing of myosin molecules in muscle thick filaments. Cell Biology International, 2000, V. 24, N 6, p. 327-333.
4. Біофізика. - К.: Обереги, 2001. – 544 с.
5. Біофізика. Практикум. Вид. Київського національного університету, 2003, 143 с.
6. Біофізика. Вид. Київського національного університету, 2008, 540 с.
7. Біофізика, Фізіологія: термінологічний довідник. – Луцьк, ВНУ імені Л.Українки. – 2010. – 410 с.
8. The effect of the aluminum chloride – quercetin complex on Ca2+, Mg2+-ATPase activity and contraction dynamic properties of muscle tibialis anterior from Rana temporaria The Ukrainian Biochemical Journal 2015, Vol.87, №5, p. 53-60.
9. Aluminum chloride effect on Ca2+,Mg2+-ATPase activity and dynamic parameters of skeletal muscle contraction The Ukrainian Biochemical Journal 2015, Vol.87, №6, p. 38-45.
10. The effect of chlorpyrifos upon ATPase activity of sarcoplasmic reticulum and biomechanics of skeletal muscle contraction The Ukrainian Biochemical Journal 2016, Vol.88, №2, p. 82-88.