Grafik zymovoy sesii 2017-2018
Grafik zymovoy sesii zaochn 2017-2018
rozklad zanyat 2017 2018
Timetables for Medicine 2017 2018
Topics for final exam tests
Rules Regulations for Medical Students
kalendar tyjniv
 pytannya vidpovidi 1
grafik navch proc ZFN
grafik navch proc DFN 2017 2018
oformlrnnya kursovyh robit

Опечатка на сайті

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Shevch vesna 2018 data

До ВЕСНИ залишилось...
9
9
7
7
дн.
0
0
4
4
год.
4
4
7
7
хв.
0
0
2
2
сек.

Ми у соцмережах

    facebook-logo    Telegram Messenger 67x67

    YouTube logo    Telegram Messenger 67x67

 

Доктор біологічних наук, професор

Зима Валентин Леонідович

 

 

Народився 28.10.1936 р., с. Брусилів, Житомирська область

Помер 18.05.2005 р.

Похований на Байковому кладовищі.

Сфера наукових інтересів була присвячена вивченню люмінесценції і міграції енергії збудження в органічних кристалах, дослідженню спектральних характеристик ароматичних амінокислот та білків, розробці флуоресцентного методу кількісної оцінки цитозольного кальцію і реєстрації кальцієвих сигналів в клітинах, дослідженню структурно-функціон. доменів в міозині та їх участі в генерації механічної сили м’яза.

 

1953–1958 – навчався на фізичному факультеті Київського державного університету ім. Тараса Шевченка.

1958–1960 – лаборант та старший лаборант кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Київського державного університету ім. Тараса Шевченка.

1960-1963 – аспірант фізичного факультету університету.

1963-1973 – асистент, доцент кафедрири біофізики біологічного факультету.

1973-1984 – завідувач кафедри біофізики біологічного факультету.

З 1984 – професор кафедри біофізики біологічного факультету університету.

У 1966 захистив кандидатську дисертацію “Люминесценция и миграция энергии электронного возбуждения в кристаллах антрацена и нафталина с разными примесями”.

У 1983 – докторську дисертацію на тему “Спектральные и структурно-функциональные свойства фибриллообразующих белков”.

Автор більше 250 наукових робіт, серед яких підручники та навчальні посібники: Біофізика. – К., 2001; Биофизика. – К., 1988; Биофизические методы исследований. Электроника и электробиофизика. – К., 1990;Біофізика: Збірник задач. – К., 2001; Біофізика. Практикум. – К., 2003.

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (1992).

Академік АН Вищої школи України (1992).

Соросівський професор (1997).

1993–1998 – віце-президент Українського біофізичного товариства.

1992–2000 – голова відділення біології АН Вищої школи України.

З 1994 – член редколегії журналу “Фізика живого”.

Член спецрад по захисту докторських дисертацій в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка та Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України.

Література:

 а) Хто є хто в Україні. – К.: 1997;

б) Академіки АН ВШ України. Довідник. – К.: 1997.

 

 

ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ ПАМ’ЯТІ  ЗИМИ ВАЛЕНТИНА ЛЕОНІДОВИЧА

Зима Валентин Леонідович

 

28 жовтня цього року мало б виповнитися сімдесят шість років з Дня народження геніального вченого-біофізика, талановитого викладача, 

дуже Чудової Людини академіка Вищої школи України, доктора біологічних наук, професора кафедри біофізики Зими Валентина Леонідовича.

Мені дуже шкода, що студенти вже ніколи не зможуть почути його цікавих лекцій  з  біофізики та спецкурсів. Але його знання, якими  він так щедро ділився  зі своїми учнями назавжди залишаться з нами, як і світла пам’ять про нього.

В ці дні хотілося би розказати про Валентина Леонідовича, словами його учнів, випускників кафедри біофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка:

 

Професор В.Л. Зиму я знаю з 1970 року, коли прийшов на кафедру біофізики працювати асистентом. У цьому ж році Валентин Леонідович очолив кафедру біофізики і завідував нею по 1984 рік. Все наукове і творче життя В.Л. Зими пройшло в стінах кафедри біофізики. Він пройшов шлях від асистента до професора, доктора біологічних наук, лауреата державної премії, академіка АН ВШ України. Практично з 1973 року у мене склалися з В.Л. Зимою дружні, щирі і плідні стосунки. В.Л. Зима мав дуже широкі наукові, можна сказати енциклопедичні знання не тільки в області біофізики, але і в інших споріднених науках, особливо в фізиці. З ним було легко і приємно працювати. Рівень, якого досягла кафедра біофізики, в значній мірі обумовлений особистим вкладом професора Зими В.Л.

 

 Доктор біологічних наук, професор Мірошниченко Микола Степанович

 

“Нещодавно я перечитував монографію професора Льва Блюменфельда „Проблеми біологічної фізики, які можуть і не можуть бути вирішені”, і спіймав себе на наступній думці: як цікаво було б обговорити з Валентином Леонідовичем окремі положення, що були викладені автором, зокрема у главі 3 „Визначні парадокси фізики і біофізичні проблеми”... Наразі напередодні його Дня Народження знову і знову звертаюся в думках до його незабутнього образу визначного біофізика та педагога, чудової людини...  Світла пам’ять про професора В.Л. Зиму завжди буде з нами... А ми повинні працювати, опановуючи знанням, так, як він нас вчив - наполегливо, допитливо, систематично, щоденно !”

Член-кор. НАН України, професор Костерін Сергій Олексійович Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України

 Пам'яті вчителя – професора Валентина Леонідовича Зими pdf

Для випускників останніх років  Валентин Леонідович  Зима став легендою і багато в чому визначив долю своїх учнів. Кращих лекцій ніж у нього я не чула, і це можуть підтвердити багато вчених-біофізиків. Велике враження справляли його ерудиція, глибокі знання, уміння спілкуватися. Будучи інтелігентним, достеменним вченим, Валентин Леонідович зумів все краще передати наступному поколінню.

Доктор біологічних наук, завідувач. відділом біофізики НДІ фізіології ім. Богача  Нурищенко Наталія Євгенівна.

  

Про Валентина Леонідовича можна говорити багато, але навіть одним реченням  можна сказати, що це була особистість з добрим серцем і душею, з прекрасною зовнішністю і спортивною статурою. Він був скромний і людяний і він був професіоналом. Він ніс світло в цьому житті і сіяв добро. Він був класною Людиною і вченим, і всі ми пишаємося тим, що наші дороги  пересіклися, і ми могли погрітися біля багаття його незвичайно доброї душі.

Dr. Ted Burdyga The Physiological Laboratory, School of Biomedical Sciences, University of Liverpool

 

Зима Валентин Леонідович – непересічна людина. Перша зустріч відбулася в липні 1973 року під час вступних іспитів в КДУ. Виважений, уважний, толерантний – такі були перші враження. Протягом навчання 1975 – 1980 р.р. Валентин Леонідович вражав студентів глибокими знаннями з біофізики. Завжди викладав лекції та спілкувався українською мовою. Спортивної статури, підтягнутий, з усмішкою – таким запам’ятався Валентин Леонідович Зима всім студентам-біофізикам. Після закінчення КДУ – під час роботи на кафедрі біофізики біологічного факультету, а потім у відділі біофізики НДІ фізіології – продовжувалося щоденне спілкування з Валентином Леонідовичем. Під його науковим керівництвом була закінчена аспірантура. На цьому етапі мені запам’яталась демократичність і в той же час, вимогливість Валентина Леонідовича. Загалом вражало широке і глибоке коло його знань і інтересів. Всебічно обдарована Людина – Валентин Леонідович Зима назавжди залишиться зразком в ставленні до студентів і співробітників.

Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник відділу біофізики НДІ фізіології ім. Богача Омельянюк Василь Степанович

  

Про Валентина Леонідовича важко сказати декількома фразами, бо вони виявляться сухими і формально-патетичними. Тому мої спогади будуть фрагментарними. Коли я була студенткою, пам’ятаю, як наша група слухала Його лекції-спецкурси. І це були справді неймовірні лекції, вони захоплювали від перших слів і уже до кінця заняття був якийсь чудовий резонанс пізнання... Якось серед одногрупників ми міркували про нашу кафедру і для нас вже тоді було ясно, що коли від кафедри забрати Зиму, то вона не те щоби перестане існувати, але вже не буде тією кафедрою, яку ми обрали... Найяскравіший, мабуть, спомин про Валентина Леонідовича у мене – вечір останнього робочого дня перед останнім для Нього Новим Роком. На мої привітання, Валентин Леонідович довго не відпускаючи, тис мою руку, бажав здоров’я моїм батькам і декілька разів повторив: “Викладання – це добре, але не кидайте науку, експерименти, продовжуйте досліджувати”... Валентин Леонідович дійсно був по-дитячому чистої душі Порядна Людина.

Кандидат біологічних наук, доцент кафедри біофізики Цимбалюк Ольга Володимирівна

  

Мені запам’яталась перша зустріч з Валентином Леонідовичем. Був я тоді на другому курсі. Заявку написав на кафедру клітинної біології, але зрозумів, що навчатися там вже нема в кого – майже всі були на той час за кордоном. І я почав шукати іншу кафедру. На той час окрім генної інженерії мене цікавив фотосинтез. Мій друг порадив піти разом  з ним на кафедру біофізики. На кафедрі запропонували мені звернутися до Зими Валентина Леонідовича. Я з трепетом зайшов до нього в кабінет, представився і розповів чим би хотів займатися. Він мене уважно вислухав, час від часу задаючи питання., а потім запропонував піти в лабораторію флуоресцентної спектроскопії на кафедрі, якою Він опікувався. Мене вразило те з якою уважністю та повагою професор віднісся до студента лише другого курсу. Я пристав на його пропозицію і залишився в лабораторії. І не жалкую. Валентин Леонідович був хорошим вченим, уважним керівником і цікавим лектором. Я пишаюся тим, що був і залишаюся його учнем.

Кандидат біологічних наук, асистент кафедри біофізики Артеменко Олександр Юрійович

: Как быстро продать квартиру. Хочу продать комнатную квартиру сейчас. Продать свою квартиру без посредников. Учить objective c с нуля. Качественные уроки по objective c с нуля. Блог о objective c. Гусеничные вездеходы самоделки. Лучшие вездеходы самоделки своими руками. Самоделки вездеходы своими руками видео. В каком банке взять кредит. Советуйте где можно взять выгодный кредит быстро. Какой кредит лучше взять.
Какой автомобиль купить сегодня. Посоветуйте какой автомобиль выбрать бюджетный. Хочу выбрать новый автомобиль. Как установить линукс. Где линукс официальный сайт найти. Уроки по линукс с нуля. Быстрый ремонт натяжных потолков. Качественный ремонт потолка своими руками. Ремонт потолков на кухне. Скачать шаблоны для Joomla. Где скачать Joomla шаблоны бесплатно. Скачать свежие шаблоны для Joomla.