Академік Національної академії наук України, професор,доктор біологічних наук. Академік-секретар Відділення загальної біології НАН України. Голова Національної комісії з радіологічного захисту при Парламенті України. Завідує відділом біофізики й радіобіології Інституту клітинної біології й генетичної інженерії НАН України. Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України. Двічі вдостоювався звання «Соросівський професор».
Гродзи́нський Дмитро́ Миха́йловичНародився 5 серпня 1929 року в місті Біла Церква Київської області, в Україні.
Сфера наукових інтересів: радіобіологія й радіоекологія, репараційні процеси в опроміненій клітині, механізми протипроменевого захисту, механізми дії малих доз іонізуючих випромінювань, віддалені ефекти опромінення. Розробив теоріюнадійності біологічних систем.

Має дві вищі освіти — закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут і механіко-математичний факультет Московського державного університету ім. Ломоносова. Кандидатську й докторську дисертації захистив у Вченій Раді при Відділенні біології Академії наук України.
З перших днів після катастрофи на Чорнобильській АЕС здійснював дослідження з вивчення радіобіологічних і радіоекологічних наслідків Чорнобильської катастрофи. Впродовж 1991–2009 років, починаючи з моменту утворення, незмінно очолювавНаціональну комісію з радіаційного захисту населення України Верховної Ради України.
Очолював кафедру у 1964
Публікації:
Близько 750 наукових статей (серед яких близько 30 монографій і підручників) та авторських свідоцтв.
Важливіші монографії:
1. Методика применения радиоактивных изотопов в биологии. — Киев: Изд-ство УАСХН, 1962. −171 с.
2. Природна радіоактивність рослин і грунтів. — Київ: Наукова думка, 1965. −216 с.
Біофізика рослин
3. Видання російською мовою -Київ: Наукова думка, 1972.-256 с.
4. Видання англійською мовою: Jerusalem: Keter Publishing House, 1976. −236 p.
5. Видання польською мовою: Варшава: Panstwowe Wydawnictwo Rolnicze і Lesne, 1978. −406 s.
6. Надежность растительных систем. -Киев: Наукова думка, 1983. −367 с.
7. Радиобиология растений.- Киев: Наукова думка, 1989. −380 с.
8. Підручник — Биофизика . — Киев: Вища школа, 1988. −504 с. (у співавторстві)
Джерела: Вікіпедія