Біотехнологія рекомбінантних ДНК

Спецкурс читає:  Ємець Алла Іванівна

Ємець Алла Іванівна

“Біотехнологія рекомбінантних ДНК” охоплює вивчення сучасних методів генетичної інженерії та синтетичної біології з метою створення ліній з новими корисними ознаками, нових синтетичних організмів та їх компонентів, здійснювати молекулярне клонування генів. У ході вивчення  дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і принципи окремих методів в біотехнології.

Мета дисципліни – ознайомити студентів з базовими поняттями та сучасними біотехнологіями рекомбінантних ДНК: основні завдання біотехнології; молекулярне клонування генів, типи векторних конструкцій, отримання та аналіз генетично модифікованих організмів (конструювання генетичних векторів для трансформації, пряме та опосередковане введення чужорідної ДНК в клітини, селекція трансформованих ліній та методи аналізу трансгенів, застосування генетично модифікованих організмів);сучасними підходами в редагуванні геному та синтетичній біології (створення нових організмів).

Подобається спецкурс?  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Генетична та клітинна інженерія

Спецкурс читаєЄмець Алла Іванівна

Ємець Алла Іванівна

«Генетична та клітинна інженерія» є дисципліною спеціалізації для підготовки фахівців за напрямом спеціалізації «генетика» в обсязі 148 год., з яких 48 годин аудиторних занять (16 годин лекцій та 32 годин лабораторних робіт) і 100 години самостійної роботи, і підсумовується заліком.

“Клітинна та генетична інженерія” охоплює вивчення сучасних методів клітинної та генетичної інженерії з метою створення рослинних систем з новими корисними ознаками. У ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення окремих методів в біотехнології.
Мета - ознайомити студентів з базовими поняттями та сучасними методами клітинної та генетичної інженерії: клонуванням генів, з типами векторних конструкцій, з отриманням та аналізом генетично модифікованих організмів (конструювання генетичних векторів для трансформації, пряме та опосередковане введення чужорідної ДНК в клітини, селекція трансформованих ліній та методи аналізу трансгенів, застосування генетично модифікованих організмів); методами культивування рослинних об'єктів in vitro (культури недиференційованих клітин та органів); соматичною гібридизацією рослин; перевагами та недоліками застосування продуктів генетичної та клітинної інженерії.

Подобається спецкурс?  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [1 Голос]

Молекулярні та клітинні механізми онтогенезу

Спецкурс читаєЄмець Алла Іванівна

Ємець Алла Іванівна

“Молекулярні та клітинні механізми онтогенезу” охоплює вивчення загальних принципів розвитку організмів, основних молекулярних та структурних особливостей організації геномних послідовностей під час розвитку, певних механізмів, залучених до росту, морфогенезу та диференціації, ролі окремих білків, що забезпечують адекватну клітинну відповідь на дію різноманітних ендогенних чинників (фітогормонів) та факторів навколишнього середовища, пластичність адаптації організмів до дії екзогенних факторів на молекулярному та клітинному рівні. У ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення окремих сигнальних процесів та застосування їх у сучасній біотехнології, фармакології, тощо.
Мета - ознайомити студентів із загальними принципами біології розвитку тварин та рослин, молекулярними, структурними та біохімічними особливостями внутрішньоклітинних детермінантів диференційованих та недиференційованих клітин, особливостями організації геному під час розвитку організмів, роллю цитоскелетних структур в процесах росту, морфогенезу та диференціації клітин, особливостями молекулярної та клітинної відповіді рослинних організмів на різного роду ендогенних та екзогенних.

Подобається спецкурс?
  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.00 [1 Голос]