Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"КафедриКафедра цитології, гістології та репродуктивної медицини
Grafik zymovoy sesii 2017-2018
Grafik zymovoy sesii zaochn 2017-2018
rozklad zanyat 2017 2018
Timetables for Medicine 2017 2018
Topics for final exam tests
Rules Regulations for Medical Students
kalendar tyjniv
 pytannya vidpovidi 1
grafik navch proc ZFN
grafik navch proc DFN 2017 2018
oformlrnnya kursovyh robit

Опечатка на сайті

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Shevch vesna 2018 data

До ВЕСНИ залишилось...
9
9
7
7
дн.
0
0
4
4
год.
3
3
0
0
хв.
1
1
8
8
сек.

Ми у соцмережах

    facebook-logo    Telegram Messenger 67x67

    YouTube logo    Telegram Messenger 67x67

 

Емблема кафедра ЦитологіяКафедра цитології, гістології та репродуктивної медицини заснована у 1868 році на медичному факультеті Київського університету св. Володимира як кафедра гістології, ембріології та порівняльної анатомії. Її організатором та першим завідувачем кафедри був професор Перемежко П.І., який започаткував Київську школу гістологів. На кафедрі розпочинається викладання гістології та ембріології як самостійного предмету.

У період з 1891 до 1904 рр. кафедру очолював проф. Якимович Яків Никифорович – один з учнів Перемежка П.І. На лекціях та практичних заняттях приділялося більше уваги загальній гістології. Ембріологія викладалася у невеликому обсязі, а спеціальна гістологія - лише на мікропрепаратах, виготовлених студентами.

Наступним завідувачем кафедри став її випускник проф. Ломинський Федір Іванович, який завідував кафедрою гістології та ембріології з 1905 до 1924 р.

У 1920 році у зв'язку з реорганізацією університетської освіти кафедра стала складовою частиною Київського медичного інституту.

На біологічному факультеті Київського університету кафедра гістології була відновлена в 1934-1935 навчальному році, як кафедра анатомії, гістології й ембріології. З 1955 – кафедра експериментальної біології та дарвінізму, з 1963 – кафедра цитології, гістології та біології розвитку, з 2016 - кафедра цитології, гістології та репродуктивної медицини. Завідувачем кафедри у 1934–1941 став професор О.А.Івакін, у 1944–1981 – професор Б.Г.Новиков, у 1981–1997 – професор В.М.Гордієнко, з 1997 - кафедру очолює професор, доктор. біологічних наук М.Е. Дзержинський.

На сучасному етапі на кафедрі досліджується динаміка реакції адаптації нейроендокринної і травної системи на дію факторів зовнішнього середовища. Розвиваються напрямки пошуку взаємодії нейроендокринного та імунного компонентів єдиної інтегративної нейроімуноендокринної системи. Досліджуються механізми взаємодії біорегуляторів різної природи з клітинними мембранами, міжклітинної сигналізації, ролі ліпідного матриксу мембран у сприйнятті і трансформації сигналів та цитофізіологічні ефекти і механізми дії гетерометальних комплексів і речовин з потенційною протипухлинною дією.

Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 10 штатних викладачів, з них:

- професорів - 2;

- доцентів - 7;

- асистентів - 1

Кафедра зарекомендувала себе як надійна навчально-наукова структура в Україні з підготовки висококваліфікованих спеціалістів-морфологів для закладів НАН і МОЗ України.

На кафедрі читаються провідні фундаментальні курси «Загальна цитологія», «Гістологія», «Біологія індивідуального розвитку» «Теорія еволюції» та більше 25 спеціальних курсів, відповідно до яких проводяться лабораторії спеціалізації з гістології, ембріології тварин, хірургії, морфометрії, патології клітин, гематології, імуноцитохімії, гістохімії, нейрогістології тощо.diafilm rem zoom

Колективом кафедри розроблено нові підручники з цитології та гістології, біології розвитку, теорії еволюції, що базуються на сучасних досягненнях останніх років (2006, 2010, 2013, 2014 роки видання), також видана різна методична література для спецкурсів та лабораторних занять.

Кафедрою цитології, гістології та репродуктивної медицини встановлені тісні наукові контакти з біологічним факультетом університету м. Зальцбург (Австрія), з Краківським університетом, з кафедрою зоології хребетних тварин Варшавського університету (Польща), Пеннінгтонським біомедичним науковим центром (штат Луїзіана, США), Науковим Об’єднанням PicoQuant (Берлін, Німеччина), установами Об’єднаної Європейської Гастроентерологічної Федерації (Відень, Австрія).

На кафедрі навчаються бакалаври, спеціалісти (7.040102004) і магістри (8.040102004) за спеціальністю «Цитологія і гістологія».

На кафедрі можна підвищувати свою кваліфікацію в аспірантурі та докторантурі.

На нашій кафедрі існує навчальна лабораторія. Завідує навчальною лабораторією Скригун Наталія Володимирівна.

: Как быстро продать квартиру. Хочу продать комнатную квартиру сейчас. Продать свою квартиру без посредников. Учить objective c с нуля. Качественные уроки по objective c с нуля. Блог о objective c. Гусеничные вездеходы самоделки. Лучшие вездеходы самоделки своими руками. Самоделки вездеходы своими руками видео. В каком банке взять кредит. Советуйте где можно взять выгодный кредит быстро. Какой кредит лучше взять.
Какой автомобиль купить сегодня. Посоветуйте какой автомобиль выбрать бюджетный. Хочу выбрать новый автомобиль. Как установить линукс. Где линукс официальный сайт найти. Уроки по линукс с нуля. Быстрый ремонт натяжных потолков. Качественный ремонт потолка своими руками. Ремонт потолков на кухне. Скачать шаблоны для Joomla. Где скачать Joomla шаблоны бесплатно. Скачать свежие шаблоны для Joomla.