Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"

Календар подій

loader
rozklad zanyat 2017 2018 2 sem
grafik navch proc ZFN
Rozklad medicine ukr 2018 winter
Schedule of Repeat 2017-2018
List of students who need to retake exams 2017-2018
Timetables for Medicine 2018 winter
Topics for final exam tests
Rules Regulations for Medical Students
 pytannya vidpovidi 1
oformlrnnya kursovyh robit

Опечатка на сайті

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Shevch vesna 2018 data

До ВЕСНИ залишилось...
6
6
0
0
дн.
2
2
0
0
год.
5
5
3
3
хв.
0
0
3
3
сек.

Ми у соцмережах

    facebook-logo    Telegram Messenger 67x67

    YouTube logo    Telegram Messenger 67x67

 

Завершив свою роботу черговий міжнародний симпозіум «Фізіологія, біофізика та фармакологія гладеньких м’язів: від генів та молекул до функцій, їх порушень та нових можливостей лікування»

posterSMPBP

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України та Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки  з 18 по 22 вересня 2017 року проходив черговий міжнародний симпозіум «Фізіологія, біофізика та фармакологія гладеньких м’язів: від генів та молекул до функцій, їх порушень та нових можливостей лікування». Традиція проведення таких наукових форумів у Києві була започаткована ще у 1974 році, адже вже тоді Україна разом з Великобританією, США і Японією входила в число країн-лідерів з дослідження гладеньких м’язів. 2017 09 19 053476

Сьогодні дослідження функцій гладеньких м’язів та їх порушень при різних захворюваннях - таких як гіпертонічна хвороба, розлади секреторної та моторної функцій травного тракту, дисфункція сечового міхура, ускладнення вагітності та пологів та багато інших - ведуться в ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університета імені Тараса Шевченка, Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця і Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Інституті фармакології та токсикології НАМН України, в інших університетах, академічних та медичних закладах. Дослідження українських вчених у цій галузі широко відомі у світі, і тому не дивно, що Київський симпозіум привернув значну увагу світової наукової спільноти, з доповідями на ньому виступили відомі вчені з США, Великобританії, Південної Кореї, Австралії. Загалом протягом 8 секційних засідань учасники симпозіуму заслухали та обговорили понад 50 пленарних, усних і стендових доповідей, тематика яких торкалася широкого кола питань сучасної фізіології, біофізики та фармакології гладеньких м’язів.

2017 09 20 054748

Важливо підкреслити, що крім фундаментальних питань значна увага була приділена розвитку трансляційних досліджень – тобто можливостям якомога швидкого та ефективного впровадження результатів наукових досліджень у кліничну практику. У цьому контексті далеко не повний перелік розглянутих питань включав молекулярні основи механо – (D.J. Beech, University of Leeds, UK) та холодової (A.V. Zholos, ESC “Institute of Biology and Medicine”, Taras Shevchenko National University of Kyiv) чутливості кровоносних судин, негативні наслідки дисбактеріоза для секеторної та моторної функції шлунково-кишкового тракту (T.V. Beregova, ESC “Institute of Biology and Medicine”, Taras Shevchenko National University of Kyiv), нові молекулярні мішені – HERG калієві канали, які відповідають за недостатність родової діяльності у жінок з надмірною вагою (H.C. Parkington, Monash University, Australia), механізми холінергічного збудження і скорочення гладеньких м’язів кишечника (T.B. Bolton, St George’s University of London, UK; I. So, Seoul National University College of Medicine, Republic of Korea), роль протон-чутливих іонних каналів у нервовій системі (O.A. Krishtal, O.O. Bogomoletz Institute of Physiology), механізми взаємодії між центральною та ентеральною нервовими системами і гладенькими м’язами кишечника (J.D. Wood, The Ohio State University, USA; G.M. Tolstanova, Taras Shevchenko National University of Kyiv), проблеми хронічного болю (N.V. Voitenko, O.O. Bogomoletz Institute of Physiology), гіперактивність сечового міхура (V. Zagorodnyuk, Flinders University, Australia; Ya. M. Shuba, O.O. Bogomoletz Institute of Physiology), механізми дії каліксаренів на енергозалежний транспорт катіонів (S.O. Kosterin, O.A. Shkrabak, O.V. Palladin Institute of Biochemistry) та багато інших.

 2017 09 19 053665  2017 09 20 054815

Завершився симпозіум у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, де під час круглого столу була підкреслена важливість розвитку міждисциплінарних біомедичних досліджень, зокрема зазначалось, що сьогодні біофізика розвиває теоретичні засади фізіології, яка в свою чергу залишається фундаментальною основою медицини.
Варто зазначити, що в рамках симпозіуму відбулась третя міжнародна біомедична школа для студентів, аспірантів та молодих вчених на тему «Клітинні функції у нормі та при паталогії». На цій школі молоді науковці різних ВНЗ біологічно-медичного профілю мали унікальну можливість прослухати курс лекцій від провідних українських та зпкордонних вчених. Також, відбувся конкурс на кращу стендову доповідь, в рамках якого розіграли три призи від Британського фізіологічного товариства й три – від Австралійського фізіологічного товариства. Комісію даного конкурсу склали лектори симпозіуму з Великої Британії, США, Південної Кореї, Австралії, від України членом комісії був професор Соловйов А.І., головою комісії виступала Хелена Паркінгтон з Австралії. Приємно зазначити, що усі вони відзначили високий рівень підготовки студентів та значну наукову актуальність робіт. Переможцями від Британського фізіологічного товариства стали: 1 місце – Володимир Кротов, Інститут фізіології імені О.О. Богомольця, 2 місце – Наталія Павлова, ННЦ «Інститут біології та медицини», 3 місце– Ганна Рула, Інститут фізіології імені О.О. Богомольця.

 2017 09 19 053856  2017 09 20 054465

 2017 09 20 054516

Широке залучення до роботи симпозиуму студентів, аспірантів та молодих вчених, безперечно, буде сприяти налагодженню та поглибленню наукових звязів між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, академічними інститутами НАН України та зарубіжними науковими і освітніми закладами.
Чисельні відгуки учасників симпозіуму свідчать про те, що він був організований і пройшов на високому науковому рівні. Відмічаються також суттєві досягнення українських науковців у галузі дослідження фізіологічних, біофізичних та фармакологічних властивостей гладеньком’язових клітин. Зарубіжні учасники симпозіуму особливо відмічали високий рівень підготовки в Україні молодих вчених, зокрема високий науково-методичний рівень представлених студентами та молодими вченими стендових доповідей.

Завідувач кафедри
біофізики та медичної інформатики
ННЦ «Інститут біології та медицини»,
д.б.н., проф. Олександр Жолос


Оцініть новину  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.38 [13 Голоса (ів)]

: Как быстро продать квартиру. Хочу продать комнатную квартиру сейчас. Продать свою квартиру без посредников. Учить objective c с нуля. Качественные уроки по objective c с нуля. Блог о objective c. Гусеничные вездеходы самоделки. Лучшие вездеходы самоделки своими руками. Самоделки вездеходы своими руками видео. В каком банке взять кредит. Советуйте где можно взять выгодный кредит быстро. Какой кредит лучше взять.
Какой автомобиль купить сегодня. Посоветуйте какой автомобиль выбрать бюджетный. Хочу выбрать новый автомобиль. Как установить линукс. Где линукс официальный сайт найти. Уроки по линукс с нуля. Быстрый ремонт натяжных потолков. Качественный ремонт потолка своими руками. Ремонт потолков на кухне. Скачать шаблоны для Joomla. Где скачать Joomla шаблоны бесплатно. Скачать свежие шаблоны для Joomla.