Про напрям

Випускники-біологи можуть працювати у закладах Національної академії наук України, Національної академії медичних наук, Національної академії аграрних наук, установах природно-заповідного фонду України, приватних установах, вирішуючи такі важливі для існування людства питання, як збереження біорізноманіття нашої планети, збереження та покращення стану навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, охорони здоров’я людини, забезпечення людства продовольством.
На другому році навчання студенти обирають одну з десяти кафедр ННЦ «Інститут біології»:
Біофізики,
Біохімії,
Ботаніки,
Вірусології,
Загальної та молекулярної генетики,
Зоології,
Мікробіології та загальної імунології,
Фізіології людини і тварин,
Фізіології та екології рослин,
Цитології, гістології та біології розвитку.
До викладання спеціальних курсів запрошуються провідні фахівці не тільки різних наукових і навчальних закладів України, а й інших країн.
Під час навчання студенти займаються науково-дослідницькою робото у складі наукових груп кафедр або у спеціалізованих наукових закладах та проходять навчальну (на базі Канівського природного заповідника) та виробничі практики (на базі провідних наукових та науково-навчальних центрів України).
Після закінчення ОКР «Бакалавр» студенти отримують диплом державного зразка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр біології».
У ННЦ «Інститут біології», на базі диплома бакалавра, здійснюється підготовка магістрів за наступними спеціальностями: 8.04010201 Біологія, 8.04010202 Мікробіологія, 8.04010203 Вірусологія, 8.04010204 Цитологія та гістологія, 8.04010205 Біохімія, 8.04010207 Зоологія, 8.04010208 Ботаніка, 8.04010209 Генетика, 8.04010210 Фізіологія рослин, 8.04010211 Імунологія, 8.04010212 Фізіологія людини і тварин, 8.04010213 Лабораторна діагностика біологічних систем.
Студенти, які навчаються за овітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр», можуть одночасно стажуватися або навчатися у провідних закордонних навчально-наукових центрах.
Крім денної форми навчання, студенти можуть навчатись і на заочному відділенні за овітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» за напрямом підготовки 6.040102 «Біологія» (ліцензійний обсяг – 250 місць). За результатами фахового вступного випробування на другий курс зараховуються абітурієнти, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста (за умови вступу на споріднену спеціальність). Після отримання диплома бакалавра випускники заочного відділення можуть продовжити навчання за ОКР «Магістр» як на заочному, так і на денному відділеннях нашого інституту.
Якщо Ви мрієте навчитись сучасним методам біологічних досліджень, вивчати таємниці живої природи, закономірності функціонування організмів різних груп живих істот, описувати нові, досі не відомі науці види, застосовувати набуті знання у практичній діяльності, тоді ми чекаємо саме ВАС!