Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"За кафедрамиКафедра біохіміїБіохімічні механізми апоптозу - автори Остапченко Л.І., Синельник Т.Б., Рибальченко Т.В., Рибальченко В.К.
Grafik zymovoy sesii 2017-2018
Grafik zymovoy sesii zaochn 2017-2018
Timetables for Medicine 2017 2018
Topics for final exam tests
Rules Regulations for Medical Students

Shevch vesna 2018 data

До ВЕСНИ залишилось...
дн.
год.
хв.
сек.

Біохімічні механізми апоптозуУ посібнику висвітлено основні уявлення про біохімічні механізми загибелі клітин шляхом апоптозу, вивчення яких передбачене програмою підготовки студентів-біологів вищих навчальних закладів.
Коротко розглянуто передумови виникнення, історію становлення і розвитку вчення про основні механізми загибелі клітин – некроз і апоптоз.
Значну увагу приділено особливостям протікання апоптозу на клітинному, субклітинному і молекулярному рівнях, зокрема, участі в реалізації цього типу клітинної смерті численних про- і антиапоптозних чинників, серед яких TNF-α і Fas-рецептори, білки родини Bcl-2, р-53, транскрипційний фактор NF-kB, МАР-кінази, сфінголіпіди. Окремі підрозділи присвячені сучасним світовим досягненням у галузі досліджень механізмів апоптоз-некрозного перемикання і виживання клітин, у тому числі ролі в цих подіях стану енергозабезпечення клітини, внутрішньоклітинних рівнів NO і активних форм кисню. В окремих розділах посібника розглянуті загальнобіологічні функції апоптозу в тваринних і рослинних організмах, у одноклітинних, його роль у розвитку найпоширеніших захворювань людини, серед яких онкологічні, аутоімунні, серцево-судинні, нейродегенеративні, алергійні, гастроентерологічні, СНІД, а також у реалізації процесів старіння і стресової реакції організму. Крім того, проаналізовано терапевтичні аспекти апоптозу і найважливіші із існуючих на сьогодні методи детекції апоптозу – як у зразках тканин, так і шляхи прижиттєвого аналізу сироватки і плазми крові й сечі, що підкреслює велике діагностичне значення визначення інтенсивності процесів фізіологічної загибелі клітин.
Для студентів-біологів вищих навчальних закладів, магістрів і аспірантів медико-біологічних спеціальностей, науковців, що цікавляться проблемами біохімії, цитології, гістології, молекулярної біології.

Файли для завантаження
Access this URL (Завантажити посібник. Формат .pdf)Завантажити посібник. Формат .pdf6032 kB1225 завантажено

Сподобався посібник?  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.83 [9 Голоса (ів)]