Кандидат біологічних наук

СМОЛЯ АЛЛА ЛЕОНІДІВНАкімната: 428
Контактний телефон: 522-14-27
Е-mail: asmolya@yandex.ru
Наукові інтереси: заповідна справа, вікові дерева, реконструкція старовинних парків, інноваційні підходи до вивчення англійської мови професійного(біологічного) спрямування.

Закінчила біологічний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка та отримала другу вищу освіту в Київському державному педагогічному інституті іноземних мов зі спеціальності «англійська мова». Працювала м.н.с., н.с., с.н.с, та зав. відділом науково-медичної інформації та міжнародних відносин в УНГЦ. З 2007 р. працює на посаді завідувачки навчальної лабораторії кафедри біології рослин.
Публікації: автор близько 40 наукових та навчально-методичних праць.
Вибрані праці :
1. Смоля А.Л. Розробка методики вивчення англійською мовою особливостей ефірних олій//Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія “Біологія”. - 2010. - Вип. 55. – С.22-24.
2. Смоля А.Л., Паршикова Т.В.Застосування інноваційних навчальних технологій для забезпечення якості підготовки студента-біолога рослин в умовах інтеграції до Болонського процесу/ Смоля А.Л., Паршикова Т.В //Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія “Філософія. Політологія”. - 2010. - Вип. 94-96. – С.125-130.
3. Смоля А.Л. Методичні аспекти проведення практично-ігрових занять з циклу «Біологія рослин англійською мовою» / Смоля А.Л.// Вища освіта України: теоретичний та науково-методичний часопис. Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору».-Додаток 4, том 35. - К.: Гнозис, 2010 – С. 504-510.
4. Смоля А.Л. Розробка практично-ігрового заняття з біотехнології рослин англійською мовою/ Смоля А.Л., Чудовська О.О., Таран Н.Ю.// Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія «Біологія» .- 2011.-Вип.57.-С.39-43
5. Таран Н.Ю. Інноваційні підходи до викладання фізіології рослин у світлі сучасної європейської освіти/ Таран Н.Ю., Косик О.І., Панюта О.О., Войцехівська О.В., Смоля А.Л. Смірнов О.Є. // Гуманітарний вісник ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» - Додаток 1 до Вип. 36, Том IY (64): Тематичний випуск «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору».-К.: Гнозис, 2015 – С. 448-456.
6. Смоля А.Л. Стан вікових дерев-пам’яток природи місцевого значення за сучасної екологічної ситуації рекреаційної зони Конча-Заспи/ Смоля А.Л., Капустян А.В., Таран Н.Ю.// Науковий вісник НУБіП України: Серія «Лісівництво та декоративне садівництво» / Редкол.: С.М. Ніколаєнко (відп. ред.) та ін. – К., 2015. – Вип. 229. – С. 313-323.
7. Смоля А.Л. Особливості озеленення території санаторію «Червона калина» / Смоля А.Л., Капустян А.В., Таран Н.Ю.// Матеріали міжнародної наукової конференції присвяченої 70-річчю дендрологічного парку «Олександрія», як наукової установи НАН України, 23-25 травня 2016р. «Сучасні тенденції збереження, відновлення та збагачення фіторізноманіття ботанічних садів і дендропарків».- Біла Церква, 2016.- С.307-310.