Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"НовиниКонференція в Центральному ботанічному саду Білорусі
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
Recomendovani na budget 2017 2018

facebook-logo   VK-Logo

Стрічка новин

Відбулась Міжнародна Конференція в Центральному ботанічному саду Білорусі

6-8 червня 2017 р. у Центральному ботанічному саду Національної академії наук Білорусі, у м. Мінську проходила Міжнародна наукова конференція «Роль ботанічних садів та дендраріїв у збереженні, вивченні та сталому використанні різноманіття рослинного світу», що була присвячена 85-річчю Центрального ботанічного саду Національної академії наук Білорусі.

Участь у конференції взяли науковці з 12 країн Європи та Азії: Білорусі, Польщі, Німеччини, Литви, Молдови, України, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Росії і В'єтнаму. Загальна кількість учасників склала 478 чоловік. Урочисте відкриття конференції та її пленарне засідання відвідали близько 200 осіб, в т.ч. 90 гостей з інших країн.
Українську делегацію на конференції представляли співробітники ННЦ «Інститут біології та медицини» Київського національного університету імені Тараса Шевченка – зав. науково-дослідною лабораторією «Інтродукованого та природного фіторізноманіття» д.б.н. М.М. Гайдаржи та заст. директора Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна к.б.н. В.П. Коломійчук.1Для українських вчених конференція розпочалася прогулянкою по ранковому Ботанічному саду. Ми побачили основні колекції «відкритого грунту», пройшлися по алеях з дуба звичайного, ясена високого, клена гостролистого, оглянули ділянки з колекціями магнолій, рододендронів, бузку, лікарських рослин, помилувалися скульптурами та іншими архітектурними формами біля штучного озера в центральній частині саду. Центральний ботанічний сад Білорусі вразив нас охайним виглядом та цікавими колекціями.
Відкриття конференції та наступне за ним пленарне засідання були дуже насиченими і плідними.
Відкрив конференцію директор Центрального ботанічного саду чл.-кор. НАН Білорусі В.В. Титок, який привітав гостей з прибуттям і оголосив програму конференції, а також представив почесних членів президії. Далі Володимир Володимирович представив доповідь про історію створення, становлення та розквіт Ботанічного саду, зупинився на його структурі, особистостях і досягнення вчених.

2  3  4
 5  6  7

Після цього слово було передано гостям. З привітаннями та нагородженням співробітників саду преміями та почесними грамотами виступили заступник Голови президії НАН Білорусі – С.О. Чижик, директор Інституту експериментальної ботаніки ім. В.Ф. Купревіча – О.В. Пугачевский, директор Інституту лісу – О.І. Ковалевич та інші офіційні особи. Від числа іноземних гостей з привітальними адресами виступили представники Грузії, Литви, Казахстану, Молдови, України, Росії.
Основними напрямками роботи конференції були:
1. Теоретичні основи та практичні результати інтродукції рослин.
2. Наукове, прикладне та освітнє значення ботанічних колекцій.
3. Екологія, фізіологія і біохімія інтродукованих рослин.
4. Біотехнологічні і молекулярно-генетичні аспекти вивчення і використання біорізноманіття рослин.
5. Проблеми захисту рослин в ботанічних садах.
6. Сучасні напрямки ландшафтного дизайну і зеленого будівництва.
На пленарному засіданні було заслухано 5 наукових доповідей, в тому числі дві з Росії: д.б.н. К.Г. Ткаченко розповів про колекції ботанічних садів Китаю, а Ю.Г. Калугін – висвітлив особливості ведення науково-просвітницької роботи в Ботанічному саду Петра Великого. Від Казахстану виступила акад. Г.Т. Сітпаева, яка, охарактеризувала значення колекційних фондів Інституту ботаніки і фітоінтродукції КН МОН Казахстану. Від Литви учасники почули доповідь к.б.н. А. Балцевічуса присвячену охороні рідкісних рослин і біотопів Литви, а від України – доповідь к.б.н. В.П. Коломійчука, який охарактеризував досвід, отриманий в результаті реалізації Проекту організації території Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна.
Закінчився перший день конференції в затишному ресторані в передмісті Мінська де господарі і гості в невимушеній обстановці знайомилися, обмінювалися корисною науковою інформацією, домовлялися про подальшу співпрацю. Другий і третій день конференції були присвячені секційним і стендовим доповідям, а також екскурсіям по саду і заповідним об'єктам, розташованих в околицях м. Мінська.

За підсумками конференції учасники отримали
по два важких томи матеріалів конференції
та купу позитивних емоцій від спілкування з колегами

Коломийчук В.П.