Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
Grafik zymovoy sesii 2017-2018
Grafik zymovoy sesii zaochn 2017-2018
rozklad zanyat 2017 2018
Timetables for Medicine 2017 2018
Topics for final exam tests
Rules Regulations for Medical Students
kalendar tyjniv
 pytannya vidpovidi 1
grafik navch proc ZFN
grafik navch proc DFN 2017 2018
oformlrnnya kursovyh robit

Опечатка на сайті

Якщо ви помітили помилку на сторінці, виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Shevch vesna 2018 data

До ВЕСНИ залишилось...
1
1
2
2
7
7
дн.
0
0
1
1
год.
1
1
0
0
хв.
3
3
0
0
сек.

Ми у соцмережах

    facebook-logo    Telegram Messenger 67x67

    YouTube logo    Telegram Messenger 67x67

 

Стрічка новин

ВІДКРИТТЯ ПОЛЬОВОГО СЕЗОНУ!!!
Для ознайомлення студентів з ефемерною флорою та мікобіотою під час травневих свят було організовано навчально-наукову експедицію на Шацькі озера (Національний природний парк «Шацький», с. Світязь), під час якої учасники (12 студентів та троє аспірантів) побачили у природі різноманіття весняних рослин та грибів, дізнались про їх екологію, лікарські властивості, економічне та гастрономічне значення.

2 травня 2017 року:

Діставшись до місця ми в першу чергу привітались з найглибшим озером України. Дійсно, правду кажуть, що Світязь вражає своєю величчю та красою у будь-яку пору року. А на березі нас уже чекав перший цікавий об’єкт – водорость Cladophora aegagropila (кладофора кулевидна).

1

2 

3

Після сніданку ми вирушили до соснового бору в околицях с. Світязь

 4  5 6 


Ось і перші мікологічні знахідки! Не встигли ми зайти до лісу, як побачили свинушку тонку, перезимувавші плодові тіла сухлянки дворічної та цілі сім’ї несправжньої опеньки – гіфоломи сірчано-жовтої

 7  8 9 1  10  
11

12

 

13 

 Підійшов час обіду… І поки дехто з нас освоював майстерність приготування їжі

  2 3  
 1  4


…інші знайшли надзвичайно цікаву групу грибів-карботрофів.. Тобто організмів, що зростають на постпірогенних ділянках (згарищах, кострищах). Спори цих грибів проростають лише у випадках дії дуже високих температур, а тому вони часто виступають піонерними видами при освоєнні порушених вогнем екосистем, готуючи їх до заселення макроміцетами та рослинами.

 5  6  7


І, нарешті, перший дійсно весняний грибочок – строчок звичайний, головне не сплутати його із зморшками! Гриб отруйний, проте досі не з’ясована природа його токсинів. Парадокс, але його видова назва “esculenta”, що значить – їстівний.

 8  9 10 


3 травня 2017 року:

Сьогодні у нас в планах екостежка «Світязянка». Проходячи повз пансіонат, ми помітили декілька цікавих об’єктів на старій вербі: червоне цвітіння кори, спричинене зеленою водоростю з роду трентеполія та трутовик несправжній. А трохи далі, біля пня тополі, зростав гнойовик домашній.

 1  2  3

Також нам пощастило знайти серед анемон думонтінію шишкувату. Цей дискоміцет утворює свої склероції на кореневищах представників роду Anemone spp. та плодоносить одночасно з цвітінням рослини-хазяїна.

 4  5


А власне у лісі ми побачили чагу, дуже цінний лікарський гриб. Він є давнім народно-медичним засобом. Насьогодні зазвичай використовується як сурогат чаю (т.зв. березовий чай), при лікуванні злоякісних пухлин деяких внутрішніх органів.

 6  7

8

9

Ось і затока Бужня…

 10  11

 

 1  2  3

Хлороциборія синьо-зелена - невеличкі сумчасті гриби, які викликають незвичайне явище, що часом називають “м’якою зеленою гниллю деревини". За незвичний колір відповідає речовина ксилендеїн, що належить до класу нафтохінонів. Деревина, забарвлена хлороциборіями, використовувалась італійськими майстрами епохи Відродження, ще у 14-му столітті, для створення вишуканих інкрустацій на скриньках та інших предметах інтер’єру. Англійці величають цей гриб “green elf caps”, очевидно тому, що ці гриби користуються неабиякою популярністю у ельфійському капелюшному виробництві

 4  5 6  

Драглі (Exidia glandulosa та Dacrymyces) в народі величають ВІДЬМИНИМ МАСЛОМ (Witches' Butter)... і за англійськими легендами, коли на воротах або дверях будинку хазяїв, що стали мішенню для відьми, з'являються дрижалкові гриби, чекати лиха. Єдиний спосіб розвіяти злі чари - проткнути гриб чимось гострим, поки він не всох... отакі вони повір'я....

І на завершення сьогоднішньої екскурсії – фотосесія з фелінусом дубовим…

7

8

9


А на вечерю у нас сьогодні будуть маслюки

 10  11

 

4 травня 2017 року:

А сьогодні у нас намічався акватур по оліготрофним болотам, але погода дещо змінила наші плани….. тому екскурсія тривала не довго…

 1  2  3

Зате у нас з’явилося трохи часу для того, щоб опрацювати зразочки, зібрані раніше.. А також навчитись робити спорові відбитки... !!! Деякі гриби ми навіть виділили у культуру…

 4  5


Увечері була невеличка доповідь про найбільш поширені весняні гриби та прекрасний документальний фільм Курта Мюндла «Дивні контакти третього ступеня» про дивовижний світ грибів, що несе у собі безліч загадок і таємниць.

6

7

8 

5 травня 2017 року:
Прощавай Волинь… хоча.. ні…
До майбутніх ЗУСТРІЧЕЙ!!!!!...

9

Чекайте наступних наших експедицій та
не менш цікавих фотозвітів!!


Оцініть новину  1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [5 Голоса (ів)]

: Как быстро продать квартиру. Хочу продать комнатную квартиру сейчас. Продать свою квартиру без посредников. Учить objective c с нуля. Качественные уроки по objective c с нуля. Блог о objective c. Гусеничные вездеходы самоделки. Лучшие вездеходы самоделки своими руками. Самоделки вездеходы своими руками видео. В каком банке взять кредит. Советуйте где можно взять выгодный кредит быстро. Какой кредит лучше взять.
Какой автомобиль купить сегодня. Посоветуйте какой автомобиль выбрать бюджетный. Хочу выбрать новый автомобиль. Как установить линукс. Где линукс официальный сайт найти. Уроки по линукс с нуля. Быстрый ремонт натяжных потолков. Качественный ремонт потолка своими руками. Ремонт потолков на кухне. Скачать шаблоны для Joomla. Где скачать Joomla шаблоны бесплатно. Скачать свежие шаблоны для Joomla.